Ücretsiz Yerli Geliştirilecek İHA'lar İçin Güncelleme Alan Yer İstasyonu


Bu programın temeli Türkiyede yapılan Teknofest Tübitak İnsansız Hava Araçları yarışmasına yeni getirilen yerli iha'lar için destektir. Proje kapsamında sürekli olarak güncelleme yaparak programı ileriye taşıyıp daha verimli işlemler yapabilmesini sağlamak istiyorum. Programın kapsamı "Döner Kanatlı İHA" üzerine olacaktır. Sabit kanatlı araçlarınızı da tabiki kontrol edebilirsiniz fakat görev tanımlama ekranları vb. diğer programlara göre daha basitleştirilmiş olacak ve döner kanatlı araçları betimleyerek yapılacaktır.    Projenin ana kapsam destekçisi Yozgat Bozok Üniversitesi 66-Bit ekibinin kaptanı Hasan ALKAN'dır. Kendisine teşekkür ediyorum.

-Program detayları:
   Bağlantı türü: COM veri bağlantısı
   Haberleşme Baud Rate değerleri: 9600-115200-250000 (Kablosuz haberleşmede en hızlı 115200 değeri alınmakla bilikte cihazınızın doğrudan USB ile bilgisayara bağlanması durumunda 250000 baudrate değerine çıkabilmekte ve bu değeri aşabilmektedir.)
   Program Geliştiricisi: Bahadır SÜZEN
   Program Destekçi Durumu: Geri dönüş yapan ve cihaz geliştirmeye açık herkes
   Programın en hızlı tepki süresi: 10ms (Gelecek sürümlerde dahada ileri hızlar sağlanacaktır.)
   Oto güncelleme: Aktif (Program her açıldığında otomatik olarak güncelleme kontrolü yaparak en son sürümün yüklenmesini sağlamaktadır. Program bir defa açılıp kapandığı taktirde internet bağlantısı olduğu sürece her açılışta otomatik güncelleme talep edecektir. Güncelleme iptali için program açılışlarında internet bağlantınızı kesiniz.)
   Backup: Her güncelleştirmede bir. (Program'da aldığınız bir güncelleştirmede sorun yaşıyorsanız eski güncelleştirmeye dönebilmek için benimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Sürüm düşürme ve değiştirme işlemi gelecek sürümlerde var olacak bir özelliktir.)
   Harita modları: Light mod ve Negatif mod
   Ekli modlar: Manuel, Görev, Eve Dönüş
   
Cihazda bulunan paneller: Ana ekran ve içerisinde harita ve görev modülleri, grafik ile cihaz eğrilerinin takibi, görev işlemleri paneli ile seçilen noktaların daha detaylı işlenmesini sağlar, ayarlar paneli ile veri bağlantı türleri ve panel kullanımını kendinize göre ayarlayabilirsiniz, yardım paneli içerisinde "Ana sayfa, Veri Bağlantı, Ayarlar Sekmesi, Grafik Sekmesi, Açık Kaynak, IHA Kanat Hesabı, Dron Hesabı, Destekçiler" gibi panellerin detaylarına erişebilirsiniz.

Programın güncel linki: https://cdn.bahadirsuzen.com.tr/iha/IHA%20V-BETA%20-%20Unnamed%20Aerial%20%20Vehicle%20Controller.msi


Ziyaretçi, yorum yapılsın mı?
İsim:*
E-Mail:


[not-allow-comm]
[/not-allow-comm]

Dikkat!

Aşağıdaki bağlantıdaki makaleye göz atın.

Site Kuralları ve Engellenme Sonrası
İstatistik
File engine/modules/zpstats.php not found.
Sıkça Sorulan Sorular
Video Trafiği
Etiketlere göre ara