Metin2 Boss HP Yenileme Belirli Seviyeden Sonra Yapma
Bu makelede "Metin2 PVP" oyununda 2018 filesinde (diğer fileslerle de uyumlu çalışacaktır) "Kırmızı Ejderha" boss'unun HP ayarlamayı göstereceğim. Bunu diğer bosslar için de yapabilirsiniz.
HP Ayarlama; Boss'un hp yenilemesini agrasif olarak (Hızlı olarak yapacağı) yeri ayarlayacağım. Normal kesimde %99 'un altına indiğinde hp yenilemeye başlayacaktır ve sürekli olarak 300k - 400k arasında yenileme yapacaktır. Biz bunu canı %40'ın altına indiğinde  hp yenilemesini başlatacağım.
Agrasif olarak hp yenileme dedim çünkü 2 farklı hp yenileme türü vardır. Normal hp yenileme boss u keserken çok az metinlerdeki gibi 20k, 30k gibi can yenileme yapar. Siz boss'u canı yarıda biraktığınızda bir süre sonra fuller. Agrassive HP yenileme dediğim ise birden can doldurma olayıdır. Çok uzatamadan anlatıma geçeyim;
Sunucunuzda mob_proto.txt bulmanız gerekmekte. Eğer sunucunuz veritabanından Moblara müdehale ediliyorsa veritabanında "Player" tablosunda mob_proto sekmesini açabilirsiniz. Mavi ejderha kodu veritabanında da mob_proto.txt dosyasında da "2291" dir. Veritabanından örnek verirsek;
tablosunda "99" olan kısmı "40" yapmanız gerekmekte.

Mob_proto.txt için;
buradaki 99 kısmını 40 yapıp kaydedin. -> Öncelikle tüm CH'leri kapatın. -> Sonrasında reboot atın oyuna giriş yaptığınızda can %40 olana kadar HP üretimi düşük olacaktır.

Örnek kesim görseli (Kendi serverimden bir karedir);


Ziyaretçi, yorum yapılsın mı?
İsim:*
E-Mail:


[not-allow-comm]
[/not-allow-comm]

Dikkat!

Aşağıdaki bağlantıdaki makaleye göz atın.

Site Kuralları ve Engellenme Sonrası
İstatistik
File engine/modules/zpstats.php not found.
Sıkça Sorulan Sorular
Video Trafiği
Etiketlere göre ara