Bilgisayarı tek program için kullanma || exploler.exe yerine başka program başlatmaBu işlem bilgisayarınız üzerinde tek program çalıştırmanızı sağlayacak bir sistemdir. Örneğin elinizde bir windows tablet var ve siz bu tablette kendi tasarladığınız tek bir programı çalıştırmak istiyorsunuz örneğin ATM'ler gibi. ATM'ler de aslında windows xp veya windows server türü bir sürüm üzerine kurulmuş işletim sistemidir. Bizde burada aynı işlevi sağlıyoruz.

Bu işlemden sonra "cmd.exe" hala çalışabilir durumda olacaktır. Yani siz programınız dışında bir program da çalıştırabilirsiniz. Yaptığımız işlem sadece windows açıldığında "exploler.exe" başlatması yerine belirlediğimiz bir programın çalışmasını sağlamaktır.

Yapmamız gereken aşamalar;
- Çalıştırmak istediğimiz programımızın çalışması için gerekli olan bütün dosyaları "C:/Windows" klasörü içerisine atınız.
- Klavyeden "Windows+R" tuşuna basarak çalıştır penceresini açınız.
- Gelen pencereye "regedit" yazıp enterleyiniz.
- Karşımıza gelen ekranda sırasıyla "HKEY_LOCAL_MACHINE" > "SOFTWARE" > "Microsoft" > "Windows NT" > "CurrentVersion" > "Winlogon" penceresine gidiniz.("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon")
- Karşımıza gelen pencerede "Shell" olarak "REG_SZ" belgesi bulunmakta. Buna çift tıklayarak "C:/Windows" klasörüne attığımız ve çalışmasını istediğimiz "exe"nin tam ismini yazınız. Örneğin: "bahadirsuzen.exe";Ziyaretçi, yorum yapılsın mı?
İsim:*
E-Mail:


[not-allow-comm]
[/not-allow-comm]

Dikkat!

Aşağıdaki bağlantıdaki makaleye göz atın.

Site Kuralları ve Engellenme Sonrası
İstatistik
File engine/modules/zpstats.php not found.
Sıkça Sorulan Sorular
Video Trafiği
Etiketlere göre ara