Android üzerinde ücretli uygulamaları ücret ödemeden kullanma   Android cihazlar iOS işletim sistemli cihazlara göre daha yavaş (hantal) olduğunu biliyoruz. Fakat android cihazlar her noktada diğer cihazlardan geride değil. Örneğin güvenlik amaçlı iOS da hafıza kartı bulundurmamalarına rağmen android cihazlarda oldukça yüksek depolama alanlarına ulaşabilmekteyiz. Bunların yanında ek olarak programlar her ne kadar iOS işletim sistemlerinde hızlı çalışsa da bu programlara ciddi miktarda para vermemiz gerekebiliyor.
   Bu noktada android cihazlar bütçe dostu olarak devreye girmekte. Bildiğiniz üzere android cihazlarda da iOS işletim sistemindeki App Store gibi kendi Google Play mağazası bulunmakta. Google Play hizmeti telefonlarda Play Store olarak da geçmekte. Bu yazımda sizlere Play store üzerinden uygulamaları ücretsiz indirmeyi değil de internet üzerinden uygulamaları ücretsiz sahiplenmeyi anlatacağım.

   Başlıca anlatmak istediklerim;

 • Dosyaları indirirken önünüze birçok reklam çıkabilir fakat uygulamayı ücretsiz kullanacağınızı unutmayın o yüzden indirme yapana kadar biraz sabırlı olmalısınız. Reklamlardan kurtulmayı da anlatacağım.
 • Dosyayı indirirken cihazınıza virüs benzeri dosyalar inebilir fakat bu dosyaları indirirseniz nasıl anlayıp sileceğinizi de anlatacağım. (Virüs inmesi durumunda uygulamayı yüklemediğiniz taktirde virüs telefonunuza etki etmeyecektir.)
 • Aradığınız uygulamaları net olarak bulamayabilirsiniz de. Yani çok güncel veya dün çıkmış ücretli bir uygulamayı bugün indiremeyebilirsiniz fakat aramaya devam etme

(Yazımın sonunda faydalı olabilecek birkaç site de paylaşacağım indirme yapabileceğiniz güvenli siteler.)

 • Öncelikle indirmek istediğiniz uygulamanın sürümünü bulmalısınız. Bunun için Play store uygulamasını açıp uygulamanızı bulunuz. Daha sonrasında ‘Bu uygulama hakkında ->’ yazısına tıklayınız. Sayfanın en alt kısmında ‘Sürüm.         2.11.11’ şeklinde sürümü belirtmiştir. Sürüm bizim için internette de uygulamanın en son sürümünü bulmamızı sağlayacaktır.
 • Daha sonra uygulamayı Google’da aratalım. Ben örnek olarak 'Star Walk 2: Gökyüzü Haritası, Yıldızlar, Gezegenler' uygulamasını bulmak istiyorum. Şuanki güncel sürümü "2.11.11". Güncel ücreti: 19.99₺. Google arama motoruna Star Walk 2 pro apk download yazıyoruz. (Başka bir uygulama için aynı şekilde uygulamanın ismini değiştirerek aratabilirsiniz.   Genellikle ilk çıkana giriyorum fakat indiremediğiniz taktirde 2. 3. seçeneği de deneyiniz. Gördüğünüz gibi en son sürüm de yayınlanmış (2.11.11).
 • Daha sonrasında sayfada indirme kısmını bulmamız gerekiyor.   Bu sayfa için indirme butonumuz en üstte bulunuyor fakat bu gibi sayfalarda sahte indirme butonları da bulunuyor. Örneğin:   burdaki buton reklam için konulmuş bir buton. Buradan tıklayıp indirmeye çalışırsanız uygulama haricinde birşey indireceksiniz. Biz normal butondan indirmemizi sağladıktan sonra dosyanın en sonunda ".apk" uzantısını görmeniz gerekmekte. Bazı telefonlar için ".xpk" uzantııs da bulunabilmektedir.   buradan dosyayı onaylayabiliriz. Dosyanın isminden de başka birşey indirmediğiniz anlaşılabilir zaten. 
 • İndirdiğimiz dosyaya tıklayalım. Eğer tarayıcıdan indirip açıyorsak tarayıcı için bilgisayardan telefonunuza atıp dosya yöneticisinden açıyorsanız dosya yöneticisi için izin isteyecektir telefonunuz. Xiaomi telefonlar için örnek veremem gerekirse:   bu şekilde bir uyarı gelecektir. Bu telefonları fabrika çıkışında güvenlik için "Play Store" haricinde bir yerden uygulama yüklemek istiyorsanız bundan emin olduğunuzu teyit etmek için istenen bir prosedür. Bir defa izin verdikten sonra birdaha istemeyecektir. Buna izin vermek için "AYARLAR" butonuna tıklayınız;  burda uygulama izin bölümü mevcut. "Bu kaynaktan izin verin" yazısının sağındaki butona tıklayınız;  ekrana böyle bir uyarı gelecek. "Play Store" dışında yüklemek istediğiniz uygulamaların güvenli olmadığını belirtiyor. Xiaomi telefonlar için 5 saniye bekledikten sonra "Kabul Et" butonuna tıklayabiliriz.  Mavi tiki gördükten sonra geri butonuna tıklayarak uygulama yükleme ekranına dönüyoruz.    burada uygulamanın doğruluğunu ve virüs olmadığını teyit etmek için öncelikle uygulamanın ismini teyit ediyoruz. Yüklemek istediğimiz uygulama ile aynı daha sonra uygulama isminin sol tarafında uygulamanın logosu mevcut. Bu da yüklemek istediğimiz uygulamanın aynısı ise yükleyebiliriz. Birçok virüs dosyası ismi teyit edebiliyor ve aynısını çıkartabiliyor fakat soldaki logoyu her dosya için ekleyemiyor. Bu nedenle logoyu da kontrol etmek çok önemli. Fotoğrafa dikkatli bakarsanız "Uygulama yüklenmedi." yazısı çıkıyor. Bu uygulamanın yapımının telefonumun mimarisi ile aynı olmadığını belirtiyor bu nedenle yükleme işlemi yapamıyor. Bu durumda başka sayfadan aynı dosyayı indirip tekrar denemeniz gerekmektedir.

Tavsiye edebileceğim dosya indirebileceğiniz siteler; (YEŞİL KISIMLAR TAVSİYE EDEBİLECEĞİM SAYFALAR)

 1. https://androidoyun.club/ -> Bir adet 6 sanyelik link çıkar ve dosya indirme sayfasına yönlendirilirsiniz.
 2. https://m.apkpure.com/   -> Fazla reklam bulunmayan hızlı indirme yapabileceğiniz bir sayfa."m." uzantısı ile mobil sayfası daha verimli şekilde.
 3. https://apk4all.com/       -> Burada da fazla reklam bulunmamakta ve sık güncel uygulama ve oyun paylaşımı yapılmaktadır.
 4. https://www.apkindirsene.com/ -> Çeşit az fakat tek tuş ile otomatik olarak indirme yapabiliyorsunuz.
 5. https://uapkpro.org/       -> Fazla reklam bulunmayan ve sıkça oyun eklenen bir sayfa.
 6. https://www.indirgo.club/ -> Birkaç farklı indirme seçeneği mevcut. Bazı seçeneklerde dosyalar silinse de diğerinde durabiliyor.
 7. https://moddroid.com/    -> Sürekli güncel sayfa içerikleri olan bir sayfa.
 8. https://paidfullpro.in/      -> Sayfa ve içerikler güzel fakat tasarım biraz eksi yönde kalmış.
 9. https://apk4free.org/      -> Daha önce kullanmadığım fakat geniz uygulama havuzu olan bir sayfa
 10. https://www.apkfollow.com/tr/ -> Bu da daha önce kullanmadığım fakat tasarımı ve uygulama yayınlaması sade bir sayfa.


Yorumlar 2
Çok güzel bir yazı, güzel oyunları herkes ***  adresinden indirebilir.
Cesur Yönetici
Donald West,
Üzgünüm sayfamda bu tür reklamlar yasak maalesef.
Ziyaretçi, yorum yapılsın mı?
İsim:*
E-Mail:


[not-allow-comm]
[/not-allow-comm]

Dikkat!

Aşağıdaki bağlantıdaki makaleye göz atın.

Site Kuralları ve Engellenme Sonrası
İstatistik
File engine/modules/zpstats.php not found.
Sıkça Sorulan Sorular
Video Trafiği
Etiketlere göre ara